12.01.17

Dieťa Bridget Jonesovej

Utrpenie najväčšej smoliarky v dejinách neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu vyrástla, stala sa z nej úspešná televízna produkčná, zarába dosť peňazí, lepšie vyzerá a ešte lepšie sa oblieka, ale je to stále tá istá Bridget, ktorá priťahuje problémy ako magnet,“ hovorí o svojej najslávnejšej postave jej predstaviteľka Renée Zellweger. Ako názov tretieho diela slávnej série napovedá, hlavným problémom bude tentokrát neplánované tehotenstvo. Taká vec dokáže vykoľajiť aj životom ostrieľanú Bridget, zvlášť keď netuší, s kým dieťa počala. A ako je to možné, keď je stále bez chlapa? Celkom jednoducho. Stačí, že v sprievode kolegyne navštívila odviazaný hudobný festival a v jeho priebehu sa „bližšie spoznala“ s pohľadným cudzincom (Patrick Dempsey). Vzápätí sa na jednej spoločenskej akcii presvedčila, že stará láska (Colin Firth) nehrdzavie, hoci pred pár rokmi definitívne skončila. S rozlúštením zamotaného rébusu ohľadom otcovstva jej nepomôže ani ľahko cynická gynekologička (spoluscenáristka Emma Thompson). Ako seriózny právnik Mark Darcy, tak úspešný prevádzkovateľ internetovej zoznamky Jack Quant sa k situácii postavia ako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a ich potomkom vytvoriť usporiadanú rodinu. To samozrejme ešte netušia, že ich šanca na otcovstvo je presne päťdesiatpercentná. Ako sa blíži termín pôrodu, Bridget cíti, že bude musieť s pravdou von a hlavne, že si bude musieť vybrať, komu bude jej dieťa hovoriť „otecko“. Normálny človek by poslal oboch na testy otcovstva. Lenže Bridget Jonesová nie je normálna, ale výnimočná. „Vďaka Bridget sa celá jedna generácia žien uistila, že je úplne v pohode zostať v sobotu večer sama doma, pozerať televíziu, jesť pritom chipsy priamo zo sáčku a nestresovať sa tým, že telefón ani raz nezazvoní,“ vysvetľuje Renée Zellweger mimoriadnu obľubu tejto celoživotnej smoliarky, ktorá neprestáva dúfať, že sa k nej šťastie konečne postaví čelom. Že by to už tentokrát vyšlo?

Renée Zellweger opäť v úlohe naivnej blondíny, ktorá stojí uprostred dvoch chlapov. Pre ktorého sa rozhodne tentokrát? V predchádzajúcich častiach Bridget hľadala toho pravého, ten však neprichádzal a keď nakoniec prišiel, aj tak si vzal inú. Po rokoch sa však stretávajú znova a vzplanie ich stará láska, lenže okrem toho prichádza aj ďalší chlap - sympatický Američan. Čo teraz, Bridget a hlavne koho je to dieťa?
Renée rola Bridget Jones sadla perfektne už v minulých častiach, o tom niet pochýb. Po rokoch to však už nie je ako za mladi, no stvárňuje ju rovnako skvelo. Niekedy mi pripadalo akoby sama Bridget bola sprostá, hovorí sa to o blondínach a ona je toho ukážkovým príkladom, teda jej rola.
Ďalšie úlohy sú v jej porovnaní slabšie. Konrétne Colin Firth mi príde ako by si už svoje odslúžil v minulých častiach, na druhej strane aj jeho postava je skôr taká konzervatívna, teda sa moc ukázať ani nemôže. Patrick Dempsey mi na druhej strane prišiel až moc...Nabudený. Rolu stvárnil perfektne, aj keď som veľa filmov s ním nevidela, myslím si, že v tejto sa cítil super a bolo to vidno,
Aj keď film má až dve hodiny, dej ide veľmi rýchlo a zrazu je tu koniec. Je popretkávaný vtipnými scénkami z Bridgetinho života. Typický je tu britský humor, ktorý nám možno nepríde vždy vtipný, ale miestami je naozaj skvelý a človek sa prosto musí smiať a opakovať si vtip či scénku dokola. Vtipné sú aj postavy kolegýň z práce Bridget, ktoré sa jej snažia všemožne pomôcť nájsť si nového chlapa. Nakoniec si aj s týmto poradí sama. A ako to dopadne sa dozviete, ak si film pozriete.
Možno sa mi zdá trochu naivné ako film dopadne, avšak to je normálne pre tieto britské romantiky. No aby mala dieťa po40 bez komplikácií mi príde nepravdepodobné, ale je to len film...
Skvelá romantická komédia, ktorá sa môže slovom komédia naozaj hrdo označovať.

3 komentáře:

  1. mne sa veľmi páčil tento film/komédia, nasmiali sme sa statočne, miestami to bolo až trápne, alee oddychovka super :)

    OdpovědětVymazat
  2. Ja som na tom bola v kine a je to pecka, samozrejme, ze je tam vsetko dost nepravdepodobne aj to, ze by natolko dvaja chlapi saleli po jednej zene, ale tak romaniky🙂

    OdpovědětVymazat
  3. Bola som na tomto filme a mna bavil. Podla mna taka prijemna pohodova vec pre zeny :)

    OdpovědětVymazat